poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Journey into Nyx - spoilery #7

Kolejne spoilery ze zbliżającego się dodatku, Prerelease już w przyszłym tygodniu, ujawnianych jest coraz więcej ciekawych kart.

Wreszcie pojawiło się coś, co może będzie mogło zastąpić Desecration Demona po rotacji Standardu,
chociaż będzie to zastępstwo, które wielu graczom się nie spodoba.


Master of the Feast  VS  Desecration Demon

  1. Koszt mana/statystyki - Master of the Feast może być zagrany turę wcześniej , jednak za to jeden many mniej otrzymujemy stwora nieco słabszego od Desecration Demona pod względem statystyk. Oba stwory mają flying.
  2. Użyteczność - oba stwory są na tyle duże, że jeśli przeciwnik szybko nie znajdzie na nie odpowiedzi potrafią same wygrać grę.
  3. Drawback - Desecration Demon może zostać łatwo zatrzymany jeśli przeciwnik ma wystarczająco dużo stworów, np. tokeny z Elspeth lub Xenagosa. Master of the Feast daje przeciwnikowi dodatkową przewagę w kartach, pozwalając szybciej znaleźć odpowiednie karty aby sobie z nim poradzić, czyli wszelkiego rodzaju removal, bounce czy stwór dostatecznie duży aby blokować.
Osobiście nie jestem przekonany co do Master of the Feast, ale ta karta zdecydowanie ma potencjał. Może po wyjściu Journey into Nyx na próbę wymienię Nightveil Spectery na otyłego demona i zobaczę jak się sprawdza. Przychodzi mi też do głowy kilka sposobów na niwelowanie drawbacku poprzez użycie chociażby Spirit of the Labyrinth


W bloku Theros pojawiło się kilka kart z efektami kopiującymi stwory na ten czy inny sposób.



Zabawy tą mechaniką są kontynuowane w ostatnim dodatku tego bloku.


Umiejętnością, która pojawia się na kartach znacznie rzadziej od innych jest double strike. Jeszcze rzadziej spotykane jest połączenie jej z tramplem na jednej karcie.


Czerwony nigdy nie specjalizował się w generowaniu przewagi w kartach, jednak jeśli już to robił, miało to typowy dla tego kolory nieco wybuchowy, niszczycielski charakter. Dokładnie taki jest Prophetic Flamespeaker - daje nam szanse na zagranie dodatkowych kart jeśli zadan obrażenia przeciwnikowi. Umiejętność ta ma oczywiście haczyk - karty są bowiem exilowane z góry biblioteki i możemy je zagrać tylko w tej turze, w której trafiły na exile.

Dzisiejsze spoilery zakończymy ostanim z 10 dwukolorowych bogóg planu Theros.


Barwy gildii Golgari reprezentuje Pharika, bogini trucizn, lekarstw, węży oraz gorgon. Zapowiada się ciekawie, jej umiejętność jest nieco podobna do umiejętności Scavenging Ooze, również wykorzystuje karty stworów z cmentarza, jednak zamiast zamieniać je na countery +1/+1 i punkty życia, robi z nich tokeny węży 1/1 z deathtouchem. 



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz